Krajowa Izba Odwoławcza wydała korzystny wyrok dla klienta reprezentowanego przez naszą kancelarię w niedawno rozpoznawanej sprawie związanej z zakwestionowanym wyborem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Rozprawa trwała ponad 5 godzin i zakończyła się korzystnie dla naszego Klienta, dzięki zaangażowaniu naszego Zespołu, w tym adw. Aleksandry Czekaj, która reprezentowała Klienta na rozprawie.

Spory przed Krajową Izbą Odwoławczą są sprawami trudnymi i pełnymi nieoczekiwanych zwrotów. Nasza kancelaria miała okazję reprezentować Zamawiającego w postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą w związku z zakwestionowanym wyborem w ww. przetargu.


Porady online

Prawniczy Help Desk


Sprawdź

Przeciwnik wnoszący odwołanie podnosił szereg zarzutów, które stawiały pod znakiem zapytania legalność oraz uczciwość wyboru dokonanego przez naszego Klienta. Wśród zarzutów znajdowały się m.in.:

1. Rażąco niska cena: Przeciwnik sugerował, że nasz Klient, jako zamawiający, wybrał ofertę z rażąco niską ceną, która podważała zdolność do wykonania usługi na odpowiednim poziomie oraz z uwzględnieniem wszystkich elementów zamówienia.

2. Nieprawdziwe informacje: Przeciwnik twierdził, że wybrany wykonawca, złożył nieprawdziwe oświadczenia, czym wprowadził zamawiającego w błąd, a w konsekwencji nie powinien być wyłoniony jako zwycięzca przetargu.

3. Niespełnienie warunków udziału: Przeciwnik zarzucał, że wykonawca wyłoniony w postępowaniu, nie spełnił wymogów formalnych udziału w przetargu, w tym brak był spełnienia przez niego warunków dotyczących posiadania odpowiednich uprawnień i doświadczenia, przez co Zamawiający powinien odrzucić jego ofertę.

4. Brak wystosowania przez Zamawiającego wezwania do złożenia podmiotowych środków dowodowych, który miał sprowadzać się do braku wykazania potencjału osobowego do wykonania zamówienia przez wybranego wykonawcę,

które to w konsekwencji miały stanowić naruszenie przez Zamawiającego art. 239 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.

„Takie sprawy zawsze wymagają przeprowadzenia dogłębnej analizy prawnej, ale też znajomości stanu faktycznego i wiedzy z zakresu obszaru, którego dotyczy zamówienie. W sprawie, w której reprezentowałam Klienta, pojawiło się kilka zarzutów, jednak Krajowa Izba Odwoławcza, po kilkugodzinnej rozprawie, zaaprobowała stanowisko reprezentowanego przez nas Klienta.” – wskazuje adwokat Aleksandra Czekaj.

Sprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą to wymagają nie tylko znajomości prawa, ale przede wszystkim doświadczenia, zaangażowania i zdolności do skutecznego reprezentowania klientów w trudnych sytuacjach. Przegrana oznacza w takim przypadku nie tylko konieczność poniesienia kosztów postępowania przed KIO, ale często obowiązek wyboru znacznie droższej oferty, dlatego w takich sprawach warto korzystać z profesjonalnego wsparcia prawnego.
Jeżeli potrzebujecie Państwo wsparcia w procesie przeprowadzenia zamówienia publicznego lub w reprezentacji przed KIO, zachęcamy do kontaktu pod adresem: biuro@halasiwspolnicy.pl.

Materiał stanowi informowanie o wykonywaniu zawodu radcy prawnego. #autopromocja


Poleć znajomemu