Doradztwo prawne w zakresie

Prawo pracy

Prowadząc biznes czy nawet jednoosobową działalność gospodarczą prawo pracy stanowi nieodłączny element tego przedsięwzięcia.

Znajomość obowiązujących przepisów oraz projektowanych zmian ma kluczowe znaczenie dla skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem. W zakresie prawa pracy zapewniamy doradztwo przy stosowaniu przepisów indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, doradzamy przy nawiązywaniu, wykonywaniu i rozwiązywaniu stosunków zatrudnienia. Świadczymy bieżącą obsługę prawną dla działów HR i kadry menedżerskiej, doradzamy klientom przy wyborze właściwej formy współpracy z pracownikiem, sporządzamy dokumenty niezbędne do zatrudnienia. Specjaliści z Kancelarii Halaś i Wspólnicy pomogą bezpiecznie skonstruować nowe umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o współpracy czy kontrakty menadżerskie.

Oferujemy pomoc w kompleksowym tworzeniu regulaminów pracy wraz z dokumentacją z nim związaną uwzględniając indywidualne potrzeby Klienta, wielkość zakładu pracy oraz jego specyfikę. Doradzamy w zakresie zawarcia w regulaminie postanowień optymalizujących ryzyka, które ponosi pracodawca, a także wskazujemy na praktyczne aspekty konkretnych rozwiązań. Opiniujemy także obowiązujące regulaminy w oparciu o ich zgodność z prawem, przejrzystość i użyteczność względem możliwości i potrzeb danego pracodawcy. Doradzamy również w zakresie zmiany regulaminu pracy i czynności z tym związanych. Przygotowujemy regulaminy i polityki wewnętrzne, opracowujemy efektywne systemy wynagradzania i motywowania pracowników.

Doradzamy w sytuacjach kryzysowych w tym w postępowaniach dotyczących mobbingu i dyskryminacji.

  • Bieżące doradztwo dla działów HR i kadry menedżerskiej;
  • Restrukturyzacja zatrudnienia (w tym zwolnienia indywidualne oraz grupowe);
  • Zbiorowe prawo pracy;
  • Przejście zakładu pracy;
  • Pracowniczy due diligence;
  • Spory pracownicze.

Projektowanie procedur i polityk wewnętrznych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print

Szybki kontakt

Kancelaria oferuje pomoc w zakresie bieżącej obsługi prawnej spółek handlowych na każdym etapie ich funkcjonowania.
online
Nasze

Usługi

Nowa oferta

dzielimy się doświadczeniem